Şirket Profili

       

        Makine tasarımı ve plastik malzemelerin kompaund edilmesi konularında uzmanlaşmış bir firma olarak Monomex, "Çift Vidalı Ekstruder" makinesi üretiminde kaliteyi üst düzeyde tutmayı hedefler. Bu nedenle sektöründe ilkleri kovalayan, araştırmayı ve geliştirmeyi seven, üretici kimliğini bilimsel kimliğiyle harmanlayarak çalışmayı ilke edinen bir firmadır.

        Firma ilkelerine yön veren ve firmamızın kurucusu Makine Mühendisi Cem KOÇAK Polimer Mühendisliğinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış  25 yıllık sanayi tecrübesi ve 15 yıllık çift vidalı extruder tecrübesi ile çalışmaktadır. Yıllarca Avrupa makine imalatçıları ile bir çok makine devreye alan Cem KOÇAK  İngiltere de extruder imal eden bir firmada çalışarak tüm bilgi ve tecrübesini firmasına taşımıştır. Yüzlerce extruder hattı imal ederek ve devreye alarak Türkiye de ilklere imza atmıştır.

        Yenilikleri ve sürekli gelişimi ilke edinen firmamız Bilgisayar destekli tasarım ve üretim ile üstün makineler üretmektedir. Güncel teknolojileri kullanan firma çalışanlarımız eğitimli konusunda uzmandır. Müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve her zaman müşterilerinin yanında olan firmamız müşterilerinin her zaman kazanmasına odaklanmıştır. 

        Masterbatch ve Kompaund üretiminde doğru optimize edilmiş Çift Vidalı Co-rotate Ekstruder ve gerçek formüllerle karlı üretimler yapmak mümkündür. Bugün makinelerimizde Poliamid ile çok iyi bağdaşabilen cam elyaf, Polipropilen ile talk, TPE, TPV, Polietilen ile yüksek dolgulu kalsit, barit ve bir çok katkı ile dolgu malzemeler üretilmektedir. Makinelerimizde üretilen kompaundlar hem ekonomik hem de kolay uygulanabilirlik ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.