KurumsalEkstrüzyon SistemleriEndüstri UygulamalarıMonomex Farkİletişim
LANGUAGE
Ayrıntıları konuşmak için hazırız: Mesaj Gönder +90 224 443 03 72

Kompaund İle Efektif Geri Dönüşüm

Kompaund İle Efektif Geri Dönüşüm

Plastik esaslı malzemelerin Geri dönüşümde kompaund demek; nihai ürünlerin kalitesi, fiziksel ve kimyasal özelliklerinin arttırılarak iyileştirilmesi demektir. Mevcut geri dönüşüm makinalarında plastik malzemeler şekil değiştirerek granül denilen küre formuna yakın forma getirilmektedir. Yani bidon şişe levha veya kumaş tarzında havaleli ve değişik şekildeki malzemeler granül şekline getirilme işlemi geri dönüşüm sektöründe kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında en yüksek artı katma değer malzemenin filitre edilerek temizlenmesidir. Fakat müşterilerin yani granül kullanıcılarının istedikleri plastik malzemelerin istedikleri özellikte olmalarıdır. Yani çekme basma kopma mukavemet değerleri, akışkanlık gibi polimerin Bağ yapısının sağlam olması istenir. Litarütürde plastik malzemeler en fazla 5 sefer ısıl işleme tabii tutulur. Yani 5 defa aynı malzemeyi ekstruderde çeşitli şekillerde işlediğinizde Bağ yapısı bozularak ana üreticinin verdiği özellikleri ihtiva etmemeye başlar. Örnekleme gerekirse piyasada satılan Polietilen çok çeşitli özelliklerde vardır. Siz levha ekstrüzyonu yaparken satın aldığınız PE ürün olarak makinenizde çalışmaz ve levha üretimi yapamazsınız.

Bu kısımda müşterinin istediği özellikleri içeren bir geri dönüşüm yapabilmenin yolu Monomex çift vidalı aynı yöne dönen Extruder ile olmaktadır.

Özellikleri azalmış plastik malzemenin içine çeşitli kimyasal malzemeler koyarak plastik malzemelerin özelliklerini müşterinin istediği kadar iyileştirebilirsiniz. Monomex çift vidalı extruder ile enerjiden tasarruf ederek ürün maliyetlerinizi de daha da azaltmış olursunuz.

Bu sistemde en önemli faktör doğru yapılmış bir vida konfigrasyonudur. Doğru şartları olan bir otomasyon sistemi ile piyasada rekabet edilecek en üst seviye ürünleri üretmek mümkündür.

Ayrıntıları konuşmak için hazırız

Mesaj Gönder +90 224 443 03 72