KurumsalEkstrüzyon SistemleriEndüstri UygulamalarıMonomex Farkİletişim
LANGUAGE
Ayrıntıları konuşmak için hazırız: Mesaj Gönder +90 224 443 03 72

Çift Vidalı Ekstruder Makinesi

Çift vidalı aynıyöne dönen ekstrüder makinelerinin tarifini yaparsak;literatürdepompalama makinesi olarakgeçen ekstrüderler geliştirilerek, formüle edilmiş malzemeleri yüksek sıcaklık ve basınçta eritip, dağıtıp, karıştırarak yeni moleküler bağ oluşturabilen malzemeler üretebilen makinedir.

Genel olarak hemen her plastik bazlı ürünlerin üretiminde kendisine yer bulan kompaund malzemeler temel olarak yüksek sıcaklık ve basınçta hammaddelerin özel formülasyonlar altındaişlenmesi sonucu üretilir. Monomex Çift Vidalı Ekstruder Makineleri ile bütün plastikmalzemenin özelliklerigeliştirmeye açıktır.

Çift vidalı aynı yöne dönen ekstrüder makinelerinin tarifini yaparsak; literatürde pompalama makinesi olarak geçen ekstrüderler geliştirilerek, formüle edilmiş malzemeleri yüksek sıcaklık ve basınçta eritip, dağıtıp, karıştırarak yeni moleküler bağ oluşturabilen malzemeler üretebilen makinedir.

Genel olarak hemen her plastik bazlı ürünlerin üretiminde kendisine yer bulan kompaund malzemeler temel olarak yüksek sıcaklık ve basınçta ham maddelerin özel formülasyonlar altında işlenmesi sonucu üretilir. Monomex Çift Vidalı Ekstruder Makineleri ile bütün plastik malzemelerin özelliklerini geliştirebilirsiniz.

Extruder seçimi işlenecek plastik malzemenin cinsine göre yapılır. Burgu geometrik özellikleri, besleme tipi gibi çeşitli değişkenler plastik malzemenin cinsine göre belirlenir. İşlenecek plastik malzemeleri yakından tanıyan firmamız Polimer Mühendisi ile irtibata geçerek prosesiniz için gerekli extruder konfigrasyonunu tasarım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus extruderin vida çapına göre değil üretilecek malzemeye göre doğru tasarımı yapılmış extruder makinesi ile çalışmak gerekir. Aynı çapta farklı imalatçıların extruderleri çok farklı kapasite ile malzeme üretmektedir. Örneğin 100.000 Euro luk %50 daha fazla kapasite ile çalışan doğru kanfigre edilmiş 1.extruder ile %20 ucuz alınan yanlış konfigrasyon edilmiş 2. extruderi karşılaştırırsak;

Yatırım Maliyeti Kapasite x Kar x Çalışma saati = Elde edilen kazanç

1.extruder 80.000 Euro 200 kg/h 1 Euro/kg 100 h 20.000 Euro

2.extruder 100.000 Euro 400 kg/h 1 Euro/kg 100 h 40.000 Euro

Böylelikle 100 saat çalışan extruder makineniz yaklaşık 1 hafta sonra kendini amorti ederek yıllarca sizi kara geçirecektir. Tabii yedek parça, teknik servis, hızlı iletişime geçerek her zamançözüm bulacağınız firmamız ile çalışarak.


Genel Teknik Veriler

İmalatını yaptığımız çift burgulu extruderlerin modellerini üretimini yapmak istediğiz ürünlerinözelliğine göre seçebilirsiniz. Yüksek torklu makinelerimizde müşterilere en yüksek kapasitede en iyi verimli makineleri sunmaktayız.

En yüksek düzeyde kaliteli bir ürün elde etmek için imalatını yaptığımızMONOMEX çift vidalı extruderleri sürekli araştırarak geliştirmekteyiz. Kapsamlı ürün yelpazesi ile müşteri odaklı çalışan firmamız maksimum verimde kaliteli ürünleri garanti etmektedir.

Aşağıda örneğini verdiğimiz programımız ile bilgisayar ortamında makinelerinizi doğru bir şekilde konfigre etmekteyiz.

Ayrıntıları konuşmak için hazırız

Mesaj Gönder +90 224 443 03 72